Felicity 100A 12V/24/48V MPPT Battery Charge Controller
27 People watching this product now!
Fast Shipping
Carrier information
20k products
Payment methods
24/7 Support
Unlimited help desk
2-day Delivery
Track or off orders
Reviews (0)
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “Felicity 100A 12V/24/48V MPPT Battery Charge Controller”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Description
  • Intelligent Maximum Power Point Tracking technology¬†increases efficiency 25%~30%
  • Compatible for PV systems in 12V, 24V or 48V
  • Three-stage charging optimizes battery performance
  • Maximum charging current up to 60A
  • Maximum efficiency up to 98%
 Maximum power point tracking solar PV controller for solar charging solutions. Cover the power 45A 60A 80A 100A 120A. With the voltage 12V/24/48V adapter.